Internet

Hurtownia Elektryczna ETAK.EU http://www.tophifi.pl/glosniki/soundbary/yamaha-yas-203.html

W dzisiejszym świecie dostęp do Internetu może mieć praktycznie niemal każdy. Obecnie jest to jedno z najpopularniejszych mediów, które powoli, ale systematycznie wypiera inne, takie jak chociażby prasa czy telewizja. Okazuje się też, że brak możliwości zalogowania się do sieci bardzo mocno odczuwa naprawdę wiele osób, które nie wyobrażają sobie bez niego normalnego egzystowania.

Ze stworzeniem prężnej sieci komputerowej wiązano nadzieje już kilkadziesiąt lat temu. Pierwszy raz projekt takowego przedsięwzięcia o zasięgu globalnym w 1960 roku opisał J. Licklider.

Za autora samej koncepcji Internetu uważany jest natomiast Paul Baran (wydał pracę, mającą dwanaście tomów i traktującą o wytrzymałych sieciach cyfrowych transmisji danych). Bezpośrednim prototypem współczesnego Internetu była eksperymentalna sieć, zainstalowana w 1969 roku na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. Z kolei projekt World Wide Web przedstawili Tim Berners-Lee i Robert Cailliau w 1989 roku.

Internet na pewno ułatwił człowiekowi życie w wielu dziedzinach, jednak z drugiej strony wpłynął też na jego psychikę, stając się przyczyną problemów społecznych. Jednym z popularniejszych jest chociażby siecioholizm, czyli uzależnienie od Sieci.