Ciąża – czas na zmiany w związku

https://hurtmedyczny.pl/Nianie_elektroniczne psycholog dziecięcy bydgoszcz

Pojawienie się dziecka jest zawsze dużym wydarzeniem. Zmienia się styl życia i priorytetem staje się noworodek. Bardzo wpływa to na relacje między partnerami.

Jeszcze niedawno była nas tylko dwójka, a po porodzie należy zatroszczyć się o owoc miłości. Jak przetrwać tę zmianę i stać się nie tylko doskonałym rodzicem, ale zachować cechy wspaniałego partnera i partnerki?

Ona, On i dziecko – potrzeba rodzicielskiego urlopu

Kiedy kobieta urodzi w pierwszych miesiącach warto wspierać ja w wykonywaniu matczynych obowiązków. Dzięki temu nie tylko nie utraci ona kontaktu z partnerem, ale zostanie znacznie odciążona i łagodniej wejdzie w zupełnie nowy styl życia.

Poza dzieckiem, warto także skupić się na relacji między sobą. W ciągu weekendu dobrze jest znaleźć chwile tylko dla siebie oddając pod opiekę dziadków niemowlaka. Wspólna kolacja, kino i seks cofnie rodziców do czasów ich samotnego związku.

Poza tym bardzo pozytywnie wpłynie na ich samopoczucie i wzajemne relacje. Im będą one lepsze tym łatwiej będzie im wychowywać maluszka. W wszystkim trzeba zachowywać umiar – dotyczy to również opieki nad dzieckiem.

Nianie, opiekunki, babcie i ciotki od czasu do czasu mogą przejmować obowiązki zapracowanych i często bardzo przemęczonych rodziców dla ich dobra. Nie wolno poświęcać się jedynie opiece nad potomkiem i zapominać o sobie. Również popadanie z skrajności w skrajność nie jest wskazane.

Zaniedbanie dziecka to ogromny błąd, który prędzej lub później zemści się na zaaferowanych tylko sobą rodzicach. Dlatego tylko równowagę można uznać za klucz do sukcesu. Chociażby pół dnia wygospodarowanego na czas przeznaczony tylko dla partnera to doskonałe rozwiązanie utrzymujące miłość i pożądanie na odpowiednim poziomie.