Co to jest hosting?

www.desig-n.pl hosting domen

Hosting to pojęcie odnoszące się do udostępniania miejsca na pracującym bez przerwy serwerze, który jest oczywiście połączony z Internetem. To właśnie w ten sposób funkcjonują wszystkie znane nam strony internetowe, do których dostęp mamy dwadzieścia cztery godziny na dobę i siedem dni w tygodniu. Tego rodzaju serwer jest zatem niezwykle istotny, ponieważ w przypadku jego awarii pada także strona internetowa. W związku z tym decydując się na jakieś usługi hostingowe warto dokładnie zapoznać się z ofertą firm i wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie. Jeśli chodzi o ceny hostingu są one dość zróżnicowane. Można bowiem decydować się nawet na hosting darmowy, ale też taki za kilka tysięcy. Wszystko to powinno jednak zależeć od tego czego konkretnie oczekujemy. W przypadku gdy mamy tylko jedną witrynę, spokojnie można postawić na hosting za kilkaset złotych. Jednakże jeśli możemy poszczycić się posiadaniem kilkunastu stron internetowych, na których panuje duże natężenie ruchu, zdecydowanie lepiej wybrać jakąś lepszą opcję.

Mimo że jest wiele ofert hostingu darmowego, warto unikać go nawet jeśli mamy bardzo niskie oczekiwania. Ma on zwykle naprawdę słabe parametry, przez które strona może ładować się nawet kilka minut.

Czego potrzeba do założenia własnej strony internetowej?

W obecnych czasach zakładanie stron internetowych nie jest na szczęście tak czasochłonne jak miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu. Duża dostępność systemów zarządzania treścią sprawia, że najprostsze strony można stworzyć nawet samemu w zaciszu domowym. Jednakże w toku tego procesu należy pamiętać o kilku bardzo istotnych rzeczach. Po pierwsze witrynę trzeba wykonać, można zatem zlecić to komuś o odpowiednich kwalifikacjach lub też próbować samemu coś zdziałać. Jest to możliwe między innym dzięki temu, że obecnie można kupować gotowe szablony stron i personalizować je na własny użytek. Kolejnym etapem jest wykupienie domeny, pod którą strona internetowa będzie widoczna. Powinna być to nazwa firmy, nasze imię i nazwisko lub inny ciąg znaków, który będzie identyfikował co się na niej znajduje.

Ostatnią rzeczą jest kupno wspomnianego wcześniej hostingu, na którym strona zostanie umieszczona.