Centrum przetwarzania danych w pigułce

www.karczmawrazidlok.com.pl alias

Przedsiębiorcy często stają przed dylematem: jakie usługi hostingowe wybrać dla swojej firmy. Jest to niezmiernie ważna kwestia, ponieważ sam hosting obsługuje całą stronę internetową i pozwala na jej poprawne działanie. Co więcej – chroni dane, a wyciek poszczególnych może poważnie zagrozić przedsiębiorstwu w niektórych aspektach działania, konkurencji, czy nawet PR. Wybór odpowiedniej usługi nie jest więc sprawą prostą i przyjemną, należy poświęcić mu wiele uwagi i zaangażowania.

Przeanalizowanie wszelkich wad i zalet oraz zastanowienie się czego tak naprawdę potrzebuje dana strona internetowa to źródło sukcesu. Na nic zdadzą się spontaniczne decyzje. Istnieje kilka podstawowych rodzajów serwerów z którymi warto się zapoznać, przed podjęciem decyzji, dotyczącej hostingu:

  • Serwery dedykowane, czyli takie, które firma otrzymuje ,,na własność’’. Zazwyczaj znajdują się one w data centre i działają niezależnie.

    Szczególnie dobrze sprawdzą się na stronach internetowych, które obsługują miliony użytkowników i są skomplikowane pod względem programistycznym. Co więcej, serwery dedykowane są najbardziej rozbudowane, spersonalizowane pod potrzeby danej strony, ale także najdroższe. Co ważne, należą do najbezpieczniejszych rozwiązań;

  • Serwery współdzielone to drugi rodzaj hostingu, który nada się raczej dla małych i średnich firm, których strony nie są w znacznym stopniu oblegane przez użytkowników. Nie mogą być także skomplikowane, bo serwery takie działają na zasadzie wydzielenia części serwera z data centre.

    Takie strony będą z kolei działać wolniej, a przesyłanie danych może stać się z biegiem czasu nawet uciążliwe.

.