Skype

Kiedyś trudno było sobie wyobrazić rozmowę, przeprowadzaną na odległość. Obecnie natomiast, dzięki wysoko rozwiniętej technice, obie strony mogą się nie tylko słyszeć, ale widzieć. Takie rozwiązanie oferuje swoim użytkownikom popularny komunikator internetowy Skype.

Skype działa na zasadzie przetwarzania danych w chmurze. Powstał z inicjatywy dwójki programistów: Janusa Friisa i Niklasa Zennströma, przy współudziale specjalistów z Estonii. Poza darmową opcją rozmowy za pośrednictwem kamery internetowej, z programu można wykonywać płatne połączenia z telefonami stacjonarnymi czy też komórkowymi.

W 2005 roku Skype podpisało umowę z polskim portalem internetowym Onet.pl, który obecnie udostępnia jego usługi. Ze Skype często korzystają osoby, znajdujące się bardzo daleko od siebie.

Za jego pomocą można prowadzić rozmowy z dwóch przeciwnych końców świata. Komunikator okazuje się więc świetnym rozwiązaniem dla rodzin, których członkowie znajdują się wiele kilometrów od domu. Warto wspomnieć, że Polska znajduje się na liście krajów, posiadających największe liczby użytkowników Skype.