Na jakiej wysokości zawiesić telewizor na ścianie?

wyjatkowydom.pl http://www.tophifi.pl/glosniki/soundbary.html

Telewizor, który chcemy zawiesić na ścianie, musi być zamocowany przy pomocy odpowiedniego uchwytu. Wieszaki dostępne w sklepach różnią się od siebie funkcjonalnością. Te najpopularniejsze nie mają możliwości regulacji, z kolei inne, pochylne i obrotowe, umożliwiają korygowanie pozycji telewizora. Ważna jest także wysokość, na której powinniśmy zamontować urządzenie. Pamiętajmy, by nie umieszczać telewizora zbyt wysoko.

Programów telewizyjnych nie ogląda się na stojąco, dlatego ważne jest, by ekran był na wysokości naszego wzroku. Patrzenie do dołu jest mniej męczące dla oczu niż kierowanie wzroku ku górze. W mniejszych pomieszczeniach najlepiej zamontować telewizor na wysokości jednego metra. W bardziej przestrzennych, możemy pokusić się o wyższy montaż uchwytu, ale takiego z możliwością regulacji. Będziemy mogli pochylić urządzenie nieco w dół.

Zamontowanie telewizora na ścianie może okazać się wygodnym rozwiązaniem, ale należy pamiętać, że taka opcja nie pozwala na proste użytkowanie innych urządzeń, takich jak dekoder, odtwarzacz DVD i inne.