Najdziwniejsze miejsca na powierzchniowy piercing

idealbeauty.pl

Jedyną funkcją, jaką ma pełnić piercing powierzchniowy, jest funkcja estetyczna. Osoby, które decydują się na wykonanie na swym ciele tego typu dekoracji, są silnie przekonane, że umieszczone na skórze kolczyki mogą poprawić ich wygląd. Czasami jednak decydują się na przekłucie takiego miejsca, które wielu osobom może wydać się dziwaczne – zarówno ze względu na wygląd, jak i na konsekwencje, które ze sobą niesie.

Jednym z podtypów piercingu powierzchniowego jest corset. Ten nietypowy sposób przekłucia polega na tym, że kolczyki umieszczane są równolegle, po obydwóch stronach kręgosłupa, a następnie wiązane są wstążką. Takie ułożenie ma przypominać gorset i jest dość silnie związane z praktykami BDSM.

Podobnie jak większość piercingów powierzchniowych, wykonanie corsetu nie jest zbyt trwałe. Dodatkowo przyczyniają się do tego ubrania, które haczą o kolczyki. Dość nietypowym, a jednocześnie trudnym do utrzymania rodzajem piercingu powierzchniowego jest hand web.

W tym przypadku kolczyk umieszcza się na dłoni, w błoniastym fragmencie skóry między kciukiem a palcem wskazującym. Rana w tym miejscu goi się bardzo powoli, a także jest bardzo podatna na podrażnienia.