Hosting w praktyce – istotne wskazówki, którymi warto się kierować

staż IT domeny eu

Wybór hostingu to niezwykle istotny element, który jest ostatnim na drodze do wypuszczenia w internet własnej strony www. Jest on o tyle ważny, że ściśle związany jest ze stroną internetową – przechowuje ją, a także umożliwia jej wczytywanie. Stąd też, wybór hostingu powinien być dobrze przemyślany i rozważony, abyśmy byli zadowoleni ze swojego zakupu. Ma on w końcu odpowiadać za działanie witryny przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, powinien zatem być niezawodny i bezawaryjny. Oto kilka przydatny porad, które z pewnością pomogą przy wyborze dobrego hostingu ze względu na jego parametry, ale i nie tylko: 1. Uptime – czyli czas bezawaryjnego działania, który wyrażany jest w procentach. Wartością pożądaną jest oczywiście dziewięćdziesiąt dziewięć procent, dlatego warto sprawdzić czy dana firma go zapewnia.

Dobrze decydować się na takie firmy hostingowe, które proponują ewentualną finansową rekompensatę, gdy wskaźnik spadnie poniżej dziewięćdziesięciu dziewięciu procent. 2. Stan techniczny – jest istotny, mimo iż nie zawsze jest ujmowany w reklamach, czy ofertach hostingowych. To właśnie stan w jakim są serwery będzie bowiem miał krytyczne znaczenie w ich działaniu, czy też stopniu awaryjności. 3. Szybkość łącza – to parametr niezwykle ważny dla każdego właściciela strony internetowej. Określa on bowiem jak szybko będzie się w przeglądarce dana witryna wyświetlać.

4. Bezpieczeństwo – firma hostingowa powinna zapewniać zarówno bezpieczeństwo serwerów, jak i znajdujących się na nich danych. Warto zatem kserować dokumenty, ponieważ w ten sposób zabezpieczymy je w formie papierowej. Natomiast oprócz tego, trzeba też odpowiednio umieć się ochronić przed atakami hakerów. 5. Pomoc techniczna – w przypadku wyboru odpowiedniej firmy hostingowej dobrze jest się zorientować jak wygląda sprawa pomocy technicznej, a dokładniej ile trzeba na nią czekać i czy faktycznie jest ona rzetelna i wysokiej jakości. 6.

Backup – wiele firm hostingowych posiada w swojej ofercie także możliwość backup’u, czyli wykonania kopii zapasowej danych umieszczanych na serwerze. Tym o czym powinniśmy pamiętać jest to, by sprawdzić jak często są owe kopie wykonywane.