Botoks, czyli eliksir młodości

https://hurtmedyczny.pl/pl/c/AGD/408 Urządzenie MAGELLAN zabieg osoczem bogatopłytkowym w Gdańsku.

Jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej jest wstrzyknięcie botoksu. Taki zabieg ma na celu przede wszystkim usunięcie zmarszczek. Botoks może bowiem czasowo i w sposób miejscowy paraliżować wybrane mięśnie. Czemu takie działanie ma służyć? Dzięki temu tracą one możliwość kurczenia się, a to z kolei prowadzi do tego, że nie marszczą skóry. Dzięki temu możemy więc wygładzić różnego rodzaju zmarszczki jak na przykład zmarszczki mimiczne, bruzdy na szyi czy też bruzdy nosowo-wargowe.

www.kronykronicle.com

Przy tym wszystkim należy jednak pamiętać, że taki zabieg nie usunie naszych zmarszczek na stałe. Cały proces następuje bowiem po jakimś czasie ponownie. Pierwszy zabieg usuwania zmarszczek spowoduje że efektem będziemy mogli cieszyć się przez około trzy, cztery miesiące. Po wykonaniu kolejnego ten okres wzrasta do około pół roku. Jakby tego było mało, trzeba mieć na uwadze, że wstrzyknięcie botoksu wcale nie oznacza natychmiastowego efektu.

Najczęściej zaczyna on działać po paru dniach, natomiast pierwsze efekty zabiegu zaobserwujemy po okresie około siedmiu dni lub może nawet dłużej. Głównie dlatego wszystkie osoby, które liczą na to, że botoks okaże się szybkim i stałym rozwiązaniem na zmarszczki powinny zweryfikować te oczekiwania.

Czy warto stosować botoks?

Istnieje oczywiście wielu zwolenników zabiegu usuwania zmarszczek – temu poddają się przede wszystkim kobiety, które chcą dłużej utrzymać młody wygląd twarzy i nie tylko. Ale przy tym wszystkich, nie można zapomnieć o różnego rodzaju zagrożeniach, jakie wynikają z przeprowadzania takiego zabiegu. Pierwsze niedogodności dotyczą okresu zaraz po jego przeprowadzaniu – jeszcze kilka godzin po zabiegu nie powinno się między innymi schylać czy masować, ani też tym bardziej wykonywać różnych innych zabiegów kosmetycznych.

Wszystko to dlatego, że wstrzyknięty botoks mógłby się przez to w sposób niekontrolowany przemieścić. Po zabiegu mogą pojawić się także pewne skutki uboczne jak na przykład bóle głowy czy obrzęk. Jeśli jednak zabieg zostanie wykonany przez dobrego, wykwalifikowanego lekarza – a tak dzieje się w zasadzie we wszystkich przypadkach – to nie mamy się czego obawiać. Botoks może okazać się więc znakomitym rozwiązaniem na zatrzymanie starzenia się, dlatego też nic dziwnego, że przez wielu określany jest mianem eliksiru młodości. Jeżeli natomiast chodzi o przeciwwskazania to takim zabiegom nie powinny poddawać się kobiety w ciąży i w okresie karmienia, jak również dzieci poniżej 12.

roku życia.